porady

Czy istnieją okulary do bezpiecznego uprawiania sportu?

Uprawianie sportu w metalowych okularach korekcyjnych używanych na co dzień, może spowodować ich zniszczenie, a także skaleczenia spowodowane np. uderzeniem piłką czy łokciem. Okulary sportowe dobrze dolegają do twarzy i dopasowują się do jej kształtu. Miękkie tworzywo i elastyczna gumka zapewniają stabilność, komfort i bezpieczeństwo użytkowania nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Osobom noszącym okulary korekcyjne oferujemy bezpieczne okulary do uprawiania sportu, które cechuje duża elastyczność i wytrzymałość na uderzenia. Dodatkowo w okularach sportowych montujemy szkła plastikowe, odporne na wyszczerbienia, pęknięcia i złamania. Każda gra kontaktowa: w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę, hokeja, piłkę nożną ale też pływanie, jazda na nartach czy kolarstwo wymagają dobrego widzenia. Odpowiedzią na ten problem dla osób w każdym wieku są okulary sportowe korekcyjne – z dopasowaną indywidualnie mocą.

W okularach sportowych gra m.in. piłkarz ręczny Karol Bielecki, który w 2010 roku stracił oko podczas meczu. Mimo operacji, oka zawodnika nie udało się uratować ale okulary sportowe były dla niego szansą powrotu na boisko. Gra w okularach sportowych jest przyjemna i bezpieczna.

W naszym Salonie oferujemy okulary sportowe w różnych rozmiarach i kolorach dla dzieci, młodzieży, damskie i męskie w nowoczesnej stylistyce.